HAKKINDA

İnanç Eyüboğlu

ONAIR RECORDS

İNANÇ EYÜBOĞLU :

Producer, Singer, Composer, Songwriter, Drummer and Recording Artist

Music is My Life Line …

İnanç Eyüboğlu

Kuzey Kıbrıs Gazimağusa şehrinde doğmuştur. İlk öğrenimini Canbulat İlkokulunda tamamlayan İnanç Eyüboğlu, Orta ve Lise öğrenimini Namık Kemal Lisesinde tamamlamıştır. Müzik adamının tüm yaşamını etkileyecek müzik olgusu küçük yaşta GMB Halk Dansları Topluluğuyla hayatına girmiştir. Küçük yaşta, pek çok etkinliğe katılan müzik adamı, birçok ülkeyi dolaşmış, birçok toplulukla çalışmış ve ülkemizi o yıllarda başarıyla temsil etmiş, müziğin temeli ritim olgusuyla o yıllarda bütünleşmiştir. Ritim gelişimini tamamlayan İnanç Eyüboğlu daha fazlası için o yıllarda pek çok müzik insanıyla tanışmış, çalışmaya başlamıştır.

Bu sıralarda dönemin Namık Kemal Lisesi Orkestrası ve GM Yurttan Sesler Topluluğuyla çeşitli çalışmalar yapan İnanç Eyüboğlu, kendi bestelerini oluşturup kaydetmeyi de ihmal etmez. Müzik adamının pekçok müzik ve halk dansları yarışmasında önemli dereceler alması aynı yıllara denk gelir. Genç yaşta edinilen müzik kaririyerinin ardından vatani görevini de değerli müzik adamlarıyla birlikte müzisyen olarak tamamlayan İnanç Eyüboğlu, çeşitli radyo ve televizyon kanallarında, Müzik ve şov programları yapmaya başlar. (inanç OnAir) Yapımcılık ve yönetmenlik idealini de böylece başarılı programlarla gerçekleştirmiş olur.

Geçen yılların ardından müzik adamı kendini akademik olarak daha fazla geliştirebilmek için yurtdışına gider. Çeşitli müzisyenlerle çeşitli projelerde yer alan İnanç Eyüboğlu bir yandan da müzik eğitimini sürdürmeye çalışmaktadır. Ülkesine duyduğu derin sevgi ve özleme dayanamayıp üç senenin ardından eğitimini yarıda keserek ülkesine geri dönüp, müzik yönetmenliği ve kompozitörlüğe başlar. Hayatının tümünü müzikle yaşamaya başlayan İnanç Eyüboğlu, Sound Academy’i başarıyla tamamlayıp, Audio Engineering, Music Business ve Music Technology branşlarında uzmanlaşarak Music Production Diplomasıyla kariyerini taçlandırır.

Pekçok Sanatçıyla albüm yapım çalışmaları yürüten İnanç Eyüboğlu, birçok orkestra kurar, pek çok etkinlik ve konserde yer alır. Diğer yandan da yurtdışından gelen sanatçılar şarkıcılar ve müzisyenlere gerek kendi gerekse orkestralarıyla eşlik eder, çeşitli müzik festivallerine katılır. Halen müzik çalışmalarını KKTC’de, ülkenin içinde bulunduğu koşullar itibarı ile tüm imkansızlıklara rağmen yılmadan fedakarlıklarla sürdüren İnanç Eyüboğlunun yedi albümünde altmışa yakın kayıtlı bestesi yanında, ikiyüze aşkın kaydı yapılmamış eseri bulunmaktadır.

ONAIR RECORDS :

International Audio & Video Works Müzik ve Video yapımları Kayıt stüdyosu

ONAIR RECORDs Kurucusu İnanç Eyüboğlu olan, Uluslararası Yapım ve Yayım Lisansı sahibi, TC dahil dünya genelinde 50’den fazla seçkin dijital müzik mağazasına ve seçkin müzik sitelerine dağıtım yapabilen bağımsız, Müzik Video yapımları ve Kayıt stüdyosu.

ONAIR RECORDs müzik ve video prodüksiyon hizmetleri ile albüm, reklam, sinema, TV için müzik talebini karşılamaktadır.

ONAIR RECORDs’un dünya çapında 25’ten fazla pazarda faaliyette olması, yerel düzeyde global kampanyalar yürütmemizi, her kültürden müzik ve video yaratıcılarıyla işbirliği kurmamızı ve müşterilerimizin müzik ve videolarını tüm büyük global pazarlarda var etmemizi sağlar.

ONAIR RECORDs akılda kalıcı, yapılan işe tam manasıyla hizmet eden, insanların diline dolanacak, müzik içeriğinin sağlandığı işe ivme kazandıracak nitelikteki çalışmaları ile prodüksiyonun tamamının başarıya ulaşmasını sağlar.

ONAIR RECORDs müzik ve klip dünyasında önemli referans sahibi ekibiyle birlikte, donanımlı stüdyolarında hızlı, alternatifli müzik ve video çözümleri sunar. Bunu gerçekleştirirken de hedef kitleyi, işin kategorisini göz önünde bulundurur, global ve lokal trendlere göre istenilen müziği ve klibi üretir. ONAIR RECORDs, müzik ve video hizmetlerini kendi çatısı altında bulunan ONAIR Music & Video ile ortak güç birliğinde yürütür.

ONAIR RECORDS WORLD WIDE :

iTunes, MediaNet, Rhapsody, eMusic, 24/7, 7 Digital, MixRadio, Mondia Media, Telecom Italia, S.p.A, iHeartRadio, Mix&Burn, Amazon Digital Services Inc, Fortune Field Investments, Slacker, Spotify, Xbox Music, Gracenote, BMAT Licensing S.L, deezer, blinkbox Music, Shazam, Aspiro, Vervelife, Omnifone, rDio, Audible Magic, MUZ.RU CJSC, YouTube, Yandex LLC, InternetQ SA, dba Akazoo and MP Greek, OnMobile Global Limited, NMusic, Boinc, Phononet, Google Music, BounDEE (Space Shower), Red Touch Media, JB Hi-Fi, KKBOX, Library Ideas / Freegal, Neurotic, Media, PCM Technologies, SoundCloud, YouTube Music Key, TTNET, Turkcell, Simfy Africa, Anghami, Karnaval, Facebook, BuzzAngle and More …

İnanç Eyüboğlu ve ONAIR RECORDS müzik yapımları hakkında daha kapsamlı güncel içerik için lütfen ziyaret edin :